KONUŞMA EGZERSİZİ: ŞARKI SÖYLEMEK

Dil konuşma terapistlerinin, konuşma bozukluklarının giderilmesinde verdiği eğitimler aile katılımıyla daha da verimli hale gelmektedir. Yalnızca terapistlerin eğitimiyle sonuç alma süresi uzun olabilir. Dil konuşma terapistlerinin bireylere özel olarak çıkartacakları bir hedef kelime ya da kelime grubuyla ebeveynler ev ortamında konuşma bozukluğu olan bireyle birlikte şarkı söyleyerek konuşmanın gelişimde önemli rol oynayabilir. 

Dil konuşma terapistlerinin, konuşma bozukluğu olan bireye özel olarak oluşturacağı ritim bazlı söz öbeği egzersizi (şarkı egzersizi) birey için en faydalı egzersiz olacaktır. Bireyin yapısal ihtiyaçlarını da göz önüne alarak hazırlanan eğzersiz, aile içinde eğlenceli halde bireyle gerçekleştirebilir.  

Çocuğum konuşmuyor

Gecikmiş konuşma bozuklukları için de bireyin hızlı ve doğru konuşması için bu egzersiz uygulanmalıdır. Fakat unutulmamalıdır ki Dil Konuşma Terapistinin birey için hazırlayacağı hedef kelime ya da kelime grubuna istinaden şarkılar seçilmeli ya da kurgulanmalıdır. 


Pusula Hayat Özel Eğitim Merkezinde Dil Konuşma Terapistlerimizden randevu almak ya da daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geç